top of page

NAUKA PŁYWANIA

Jednym z głównych aspektów działalności Centrum Edukacji i Doskonalenia "SMART" jest indywidualna i grupowa nauka pływania. Zajęcia prowadzimy dla wszystkich grup wiekowych niezależnie od poziomu zaawansowania.

JESTEŚMY DO WASZEJ DYSPOZYCJI NA PŁYWALNIACH W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM I OŻAROWIE!!!

 

Od początku działalności staramy się prowadzić nasze lekcje z pasją, dzięki czemu nasi Kursanci czują się w wodzie komfortowo i zawsze chętnie do nas wracają.

 

Na rynku jest bardzo dużo firm lub osób prywatnych świadczących podobne usługi. Co zatem nas wyróżnia? Przede wszystkim Kadra. Nasi instruktorzy to osoby, dla których pływanie to już nawet nie pasja - to styl życia, ponadto wszyscy Oni są czynnymi Ratownikami Wodnymi, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Ponadto wszystkie nasze zajęcia są ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto dodać, że nie stoimy w miejscu i tak jak zmienia się pływanie na całym świecie zmieniamy styl i podejście do nauczania tej dyscypliny sportu naszych Instruktorów.

Sprzęt. Nauka pływania to nie tylko deski i makarony, które z resztą są dostępne na prawie wszystkich pływalniach. W dzisiejszych czasach wręcz należy używać sprzętu profesjonalnego, nowoczesnego, takiego który bardzo często jest w stanie wyeliminować popełniany błąd niemal od razu po jego użyciu. Profesjonalny Instruktor woli zaoszczędzić czas i zarazem pieniądze swojego Kursanta poprzez używanie nowoczesnych zdobyczy techniki niż powtarzać po kilkanaście razy te same ćwiczenia w celu wyeliminowania jakiegoś błędu. Dlatego jesteśmy wyposażeni we wszystkie  nowinki z dziedziny nauki i treningu pływackiego, właśnie po to by nasi Kursanci mogli przyswajać pływanie w jak najlepszy sposób. Widoczne na zdjęciu obok Stabilizatory Przedramienia, to tylko przedsmak tego co mamy w zanadrzu. Sprawdźcie z jakiego sprzętu korzystamy w zakładce Sprzęt.

Metody szkoleniowe. Na przestrzeni ostatnich 20 lat pływanie zmieniło się diametralnie. W zasadzie tylko ogólny wygląd poszczególnych stylów pływackich nie pozwala na stwierdzenie, że zmieniło się ono o 180 stopni. Diabeł tkwi w szczegółach. Otóż w każdym stylu zmieniły się detale, które wpływają znacząco na poprawę szybkości pływania jego ekonomię oraz efektywność. Sztuka dobrego nauczania pływania polega przede wszystkim na tym, żeby podążać za nowymi trendami, tak by Kursanci opanowali tę niełatwą sztukę w jak najlepszy sposób. Dzięki systematycznym szkoleniom naszej Kadry jesteśmy zawsze na bieżąco, a co za tym idzie nasi Kursanci również. Obok nasz Uczeń, który opanowuje technikę "wysokiego łokcia" w kraulu z wykorzystaniem tzw. "płetwy rekina".

Wideo analiza. Czy kiedykolwiek widzieliście siebie w wodzie? Albo jeszcze lepiej - Widzieliście siebie pod wodą? Oglądanie swoich poczynań podczas nauki pływania to najlepszy z możliwych sposobów na zrozumienie popełnianych przez siebie błędów. Tłumaczenie Instruktora to jedno, ale kiedy zobaczymy na własne oczy, to co robimy w wodzie cały proces nauczania staje się łatwiejszy zarówno dla Kursanta jak i dla Instruktora. Zawodowi pływacy systematycznie poddają się wideo analizie swojego pływania, co pomaga im zyskać ułamki sekund, które bardzo często decydują o tym, kto zdobędzie np. Mistrzostwo Świata. Dlatego w naszych zajęciach wykorzystujemy kamery umieszczone zarówno nad, jak i pod wodą, tak abyście mogli zobaczyć się z każdej perspektywy. 

Kotwica 1

Wakacyjne kursy nauki pływania

Sezon tuż tuż! Niech to nie będą kolejne wakacje spędzone na brzegu!!! Wakacyjne kursy nauki pływania to projekt adresowany do wszystkich, tych najmłodszych, jak i tych najstarszych. Podczas 20 godzinnego szkolenia, realizowanego na podstawie Powszechnego Programu Nauki Pływania opracowanego przez Polski Związek Pływacki, przekażemy Wam podstawowe umiejętności z zakresu technik pływackich. Dzięki temu każdy Uczestnik kursu będzie mógł już w te wakacje wykorzystać nabyte umiejętności w aktywnym wypoczynku nad wodą.

Zajęcia odbywać się będą w maksymalnie 10-cio osobowych grupach, dopasowanych pod kątem zarówno wieku Uczestników, jak i poziomu ich umiejętności pływackich. Projekt realizowany będzie na dwóch pływalniach w województwie świętokrzyskim - w Ostrowcu Św. i Ożarowie. Nad sprawnym przebiegiem projektu czuwać będą wykwalifikowani Instruktorzy Pływania z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Do realizacji projektu wykorzystywany będzie nowoczesny sprzęt. Po zakończonym kursie każdy Uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom ukończenia kursu, a osoby które w pełni zrealizują założenia projektu będą mogły uzyskać Kartę Pływacką Świętokrzyskiego WOPR. Zainteresowani? ZAPRASZAMY!

793-478-837

bottom of page